JAPAKS
PIŁKA HALOWA | Sezon 2010/2011
Wejście 11275
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OSTATNIA XXI KOLEJKA 26.03.2011


Szymon Chojnacki i Marcin Urbański znów zagrali w kruszwickiej hali. W grupie mistrzowskiej Cukrownia utrzymała drugie miejsce po wygranej w derbach z RPC Bebo. Pozostałe mecze w tej grupie chociaż bardzo ciekawe nie miały już większego wpływu na kolejność drużyn w tabeli. W grupie słabszych drużyn w meczu o 7 miejsce pomiędzy Pierwszym Tłoczeniem i NKA Kruszwica padł wynik remisowy, a to oznacza status quo również w tej grupie.

MECZ POKAZOWY

METAL DOM - TRANSPOL 2-1
Szymon Chojnacki 2 - Robert Ciećka

To drugi w tym sezonie mecz pokazowy, w którym wystąpili dwaj najwierniejsi kibice kruszwickiej halówki Szymon Chojnacki i Marcin Urbański. Zarówno Szymon jak i Marcin grali w tym meczu pierwsze skrzypce. Szymon czyli popularny Messi z Kruszwicy zdobył dwa gole i miał szansę ustrzelić hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego gdyż wspaniałą interwencją popisał się Marcin Urbański, który bronił bramki Transpolu.

GRUPA MISTRZOWSKA

TRANSPOL - METAL DOM 6-3
Robert Ciećka 2, Tomasz Lewandowski II 2, Sławomir Boniecki, samobójcza - Maciej Hanczewski 2, Marcin Ciesielski

Ten mecz to derby Szarleja, gdyż w składach obu tych drużyn przeważaja byli bądź aktualni jeszcze gracze Zjednoczonych Szarlej. Początek spotkania należał do graczy Metal Domu, który objął prowadzenie 2-0. W dalszej części tych zawodów do głosu doszli gracze Transpolu strzelając kolejno 5 bramek. Dzięki tej wygranej Transpol okazał się najlepszą drużyną drugiej rundy rozgrywek, a zarazem największym przegranym ligi, bo wygrana z liderem dała tej ekipie tylko 4 miejsce na finiszu rozgrywek.

STACJA PALIW JAPAKS - RACICE 8-5
Marcin Kozłowski 4, Krzysztof Śliwczyński 2, Rafał Ulatowski, samobójcza - Bartłomiej Dzwoniarkiewicz 3, Hubert Budkiewicz, Piotr Wójciak

Wygrana Stacji Paliw jak najbardziej zasłużona, ale wystarczyło to tylko do 3 miejsca na końcu rozgrywek, a 4 bramki Marcina Kozłowskiego do tytułu vice-króla strzelców. Ekipa Racic w drugiej rundzie zdobyła tylko 4 punkty dzięki remisowi z Metal Domem i walkowerowi z Bebo.

CUKROWNIA - RPC BEBO 7-5
Dawid Żurawski 2, Ireneusz Śmigielski 2, Jacek Kruszczyński, Jerzy Wachowicz, Tomasz Jurkiewicz - Piotr Mrówczyński 2, Mariusz Bonek, Marcin Kulpiński, Jacek Burdziński

To spotkanie rozegrano już w poniedziałek 21 marca ze względu na udział Cukrowni w mistrzostwach Polski drużyn branży polskiego cukru. Ekipa Cukrowni by utrzymać drugą lokatę w tabeli musiała te zawody wygrać i dopięła swego, chociaż nie było to łatwym zadaniem, bo Bebo postawiło twarde warunki jak na derby przystało.

NAJLEPSI STRZELCY
Maciej Hanczewski 34, Marcin Kozłowski 30, Robert Ciećka 27, Dawid Żurawski 24, Jacek Burdziński 23

WALKA O MIEJSCA 7-11

DROWY - GOCANÓWKO 5-4
Arkadiusz Perzyński 3, Tomasz Majewski, Łukasz Walory - Marcin Stanecki 2, Mirosław Gołdyn, Jacek Gołdyn

Arek Perzyński po raz kolejny zapewnia wygraną ekipie Drowy. To chyba najbardziej wartościowy gracz tej drużyny. Drowy jeszcze nigdy nie zdobyły tyle punktów w kruszwickiej lidze halowej. Gocanówko zdecydowanie najsłabszą drużyną w lidze.

PIERWSZE TŁOCZENIE - NKA KRUSZWICA 1-1
Patryk Walczak - Hieronim Górski

Mecz o 7 lokatę w tej edycji rozgrywek zakończył się podziałem punktów. Patryk Walczak najlepszy gracz tłoczeniowych zapewnił im 7 miejsce w rozgrywkach strzelając bramkę na kilka minut przed końcem meczu.

NAJLEPSI STRZELCY
Hubert Grupa 32, Marek Dunisławski 23, Patryk Walczak 20, Michał Wikarski 17

Organizator rozgrywek składa serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Dariuszowi Witczakowi za ufundowanie pucharów dla najlepszych drużyn i wyróżniających graczy, sponsorom drużyn, a także wszystkim ekipom i zawodnikom tegorocznych zmagań, spikerowi zawodów Adamowi Winiarczykowi, obsłudze hali i wszystkim kibicom którzy tak licznie dopingowali swoich pupili. A już niebawem podsumowanie VII Edycji kruszwickiej halówki.

Przygotował: Tomasz Lewandowski
Strona wygląda najlepiej
w przeglądarce
MOZILLA FIREFOX

Sugerowana rozdzielczość:
1280 x 1024
lub większa