JAPAKS
PIŁKA HALOWA | Sezon 2010/2011
Wejście 11277
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
XIX KOLEJKA 12.03.2011


Licznie zgromadzeni w hali kibice obejrzeli najciekawszą jak do tej pory kolejkę spotkań. Już chyba tylko kataklizm mógłby odebrać drużynie Metal Dom zwycięstwo w tej edycji kruszwickiej halówki. Na dwie kolejki przed końcem mają 5 punktów przewagi nad drugą Stacją Paliw.

GRUPA MISTRZOWSKA

TRANSPOL - RACICE 4 - 0
Mirosław Kropski 2, Robert Ciećka, Leszek Wróblewski
Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron jednak to Racice miały dwie idealne okazje by objąć prowadzenie. Z upływem czasu gracze Transpolu uspokoili grę i zaczęli dominować w tym spotkaniu czego efektem były 4 strzelone bramki po składnie i z pomysłem przeprowadzonych akcjach. Dużo pewności w grze do drużyny Transpolu wnosi obecność Leszka Wróblewskiego, którego brak zadecydował o zeszłotygodniowej pechowej porażce z Japaksem.

METAL DOM - RPC BEBO 7 - 4
Maciej Hanczewski 4, Andrzej Panfil 2, Marcin Ciesielski - Mariusz Bonek, Marcin Kulpiński, Piotr Mrówczyński, Mariusz Kaźmierski
Pierwsza połowa to wyrównana gra zakończona wynikiem 2-2. Drugą znakomicie rozpoczęli chłopcy Adama Pizonia i po dwóch szybkich kontrach objęli prowadzenie 4-2, zanosiło się więc na sensację. Ale na 7 minut przed końcem Bebo przestało grać, a do odrabiania strat wzięli się gracze lidera, którym widmo porażki zajrzało w oczy. Końcówka w ich wykonaniu była zabójcza, strzelili 5 bramek nie tracąc żadnej i umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli, a Maciej Hanczewski na czele klasyfikacji najlepszych strzelców.

STACJA PALIW JAPAKS - CUKROWNIA 3 - 3
Mirosław Orczyk, Krzysztof Śliwczyński, Marcin Kozłowski - Jacek Kruszczyński, Ireneusz Śmigielski, Łukasz Bondas
Cukrownia w poprzedniej kolejce ograła lidera i teraz też była blisko wygranej z drugą w tabeli ekipą Japaksów. Na 4 minuty do końca spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 3-1 dla cukrowników. Taki rezultat dałby im drugą lokatę w tabeli. W końcówce meczu paliwowi postawili wszystko na jedną kartę, zaatakowali z pasją i zdołali doprowadzić do remisu. Remisu, który tak na dobrą sprawę obu tym ekipom nie dał nic, a najbardziej ucieszył graczy Metal Domu.

NAJLEPSI STRZELCY
Maciej Hanczewski 30, Marcin Kozłowski 26, Robert Ciećka 24, Jacek Burdziński i Dawid Żurawski po 21

WALKA O MIEJSCA 7-11

PIERWSZE TŁOCZENIE - DROWY 2 - 0
Robert Wiśniewski, Michał Dolata
Jeszcze na 4 minuty do końca spotkania ambitni chłopcy z Drowów utrzymywali korzystny dla nich wynik bezbramkowy. Wtedy jednak na strzał ze szpica zdecydował się Robert Wiśniewski i pokrzyżował Drowom plany. Potem Tłoczeniowi trafili jeszcze raz i było po meczu.

NKA KRUSZWICA ZGP - SIEWCY BURZ 3 - 2
Hieronim Górski, Marek Dunisławski, Michał Kawalerski - Michał Wikarski, Łukasz Kiedzik
Dzięki tej wygranej podopieczni Adama Winiarczyka zachowali szanse na 7 lokatę. Było to ciekawe i bardzo zacięte spotkanie, a bramkę dającą komplet punktów na sekundy przed końcem zdobył Michał Kawalerski.

CZOŁÓWKA STRZELCÓW
Hubert Grupa 28, Marek Dunisławski 23, Patryk Walczak 19

PLAN GIER NA SOBOTĘ 19 MARCA 2011
RPC BEBO - TRANSPOL 16.00
RACICE - CUKROWNIA 16.45
SP JAPAKS - METAL DOM 17.10
GOCANÓWKO - SIEWCY BURZ 17.45
NKA KRUSZWICA - DROWY 18.20
PAUZUJE PIERWSZE TŁOCZENIE


Przygotował: Tomasz Lewandowski
Strona wygląda najlepiej
w przeglądarce
MOZILLA FIREFOX

Sugerowana rozdzielczość:
1280 x 1024
lub większa