JAPAKS
PIŁKA HALOWA | Sezon 2010/2011
Wejście 10049

XIX KOLEJKA 12.03.2011

Licznie zgromadzeni w hali kibice obejrzeli najciekawszą jak do tej pory kolejkę spotkań. Już chyba tylko kataklizm mógłby odebrać drużynie Metal Dom zwycięstwo w tej edycji kruszwickiej halówki. Na dwie kolejki przed końcem mają 5 punktów przewagi nad drugą Stacją Paliw.

GRUPA MISTRZOWSKA

TRANSPOL - RACICE 4 - 0
Mirosław Kropski 2, Robert Ciećka, Leszek Wróblewski
Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron jednak to Racice miały dwie idealne okazje by objąć prowadzenie. Z upływem czasu gracze Transpolu uspokoili grę i zaczęli dominować w tym spotkaniu czego efektem były 4 strzelone bramki po składnie i z pomysłem przeprowadzonych akcjach. Dużo pewności w grze do drużyny Transpolu wnosi obecność Leszka Wróblewskiego, którego brak zadecydował o zeszłotygodniowej pechowej porażce z Japaksem.

METAL DOM - RPC BEBO 7 - 4
Maciej Hanczewski 4, Andrzej Panfil 2, Marcin Ciesielski - Mariusz Bonek, Marcin Kulpiński, Piotr Mrówczyński, Mariusz Kaźmierski
Pierwsza połowa to wyrównana gra zakończona wynikiem 2-2. Drugą znakomicie rozpoczęli chłopcy Adama Pizonia i po dwóch szybkich kontrach objęli prowadzenie 4-2, zanosiło się więc na sensację. Ale na 7 minut przed końcem Bebo przestało grać, a do odrabiania strat wzięli się gracze lidera, którym widmo porażki zajrzało w oczy. Końcówka w ich wykonaniu była zabójcza, strzelili 5 bramek nie tracąc żadnej i umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli, a Maciej Hanczewski na czele klasyfikacji najlepszych strzelców.

STACJA PALIW JAPAKS - CUKROWNIA 3 - 3
Mirosław Orczyk, Krzysztof Śliwczyński, Marcin Kozłowski - Jacek Kruszczyński, Ireneusz Śmigielski, Łukasz Bondas
Cukrownia w poprzedniej kolejce ograła lidera i teraz też była blisko wygranej z drugą w tabeli ekipą Japaksów. Na 4 minuty do końca spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 3-1 dla cukrowników. Taki rezultat dałby im drugą lokatę w tabeli. W końcówce meczu paliwowi postawili wszystko na jedną kartę, zaatakowali z pasją i zdołali doprowadzić do remisu. Remisu, który tak na dobrą sprawę obu tym ekipom nie dał nic, a najbardziej ucieszył graczy Metal Domu.

NAJLEPSI STRZELCY
Maciej Hanczewski 30, Marcin Kozłowski 26, Robert Ciećka 24, Jacek Burdziński i Dawid Żurawski po 21

WALKA O MIEJSCA 7-11

PIERWSZE TŁOCZENIE - DROWY 2 - 0
Robert Wiśniewski, Michał Dolata
Jeszcze na 4 minuty do końca spotkania ambitni chłopcy z Drowów utrzymywali korzystny dla nich wynik bezbramkowy. Wtedy jednak na strzał ze szpica zdecydował się Robert Wiśniewski i pokrzyżował Drowom plany. Potem Tłoczeniowi trafili jeszcze raz i było po meczu.

NKA KRUSZWICA ZGP - SIEWCY BURZ 3 - 2
Hieronim Górski, Marek Dunisławski, Michał Kawalerski - Michał Wikarski, Łukasz Kiedzik
Dzięki tej wygranej podopieczni Adama Winiarczyka zachowali szanse na 7 lokatę. Było to ciekawe i bardzo zacięte spotkanie, a bramkę dającą komplet punktów na sekundy przed końcem zdobył Michał Kawalerski.